MevzuatHaberleri

MHP Trabzon Milletvekili adayı Yavuz Tellioğlu kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri dolayısıyla Milletvekili aday listesini açıkladı.

Açıklanan listede MHP Trabzon Milletvekili adayı olarak Yavuz Tellioğlu da yer aldı. Peki Yavuz Tekkioğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? İşte tüm merak edilenler…

Yavuz Tellioğlu, MHP Trabzon Milletvekili adayı olan bir siyasetçidir. 29 Temmuz 1984'te Trabzon'un Of ilçesinde doğan Tellioğlu, Şişli Mecidiyeköy Lisesi'nden mezun olmuştur. Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünü Haliç Üniversitesi'nde tamamlayan Tellioğlu, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde Reklamcılık ve Marka İletişim Yönetimi bölümünde yapmıştır. Siyasi kariyerine 2009/2010 yıllarında Şişli Ülkü Ocakları Başkanlığı ile başlayan Tellioğlu, daha sonra Ülkü Ocakları İstanbul İl Teşkilat Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2014 yılında MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. 15 Temmuz 2016 tarihinde MHP Şişli İlçe Başkanı olarak atanan Tellioğlu, 23 Nisan 2017'den itibaren Şişli İlçe Başkanlığı görevini yürütmüştür. 27 Eylül 2020 tarihinde MHP İstanbul İl kongresinde İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Tellioğlu, evli ve üç çocuk babasıdır ve Tellioğlu İnşaat şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İl, Haberleri, Güncel

13
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@mevzuathaberajansi.com.tr

mevzuathaberajansi.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Ana Medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.